Wszystko, co warto wiedzieć o wyborach samorządowych na portalu edukacyjnym Krajowego Biura Wyborczego

„Wybieram wybory” to nie tylko nazwa Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – to także portal edukacyjny Krajowego Biura Wyborczego, poświęcony w całości zbliżającym się wyborom samorządowym. Na portalu znajdują się informacje dla wyborców i dla osób, które chciałyby kandydować w planowanych na jesień przyszłego roku wyborach. Dowiedzą się Państwo wszystkiego o rejestrze wyborców i o spisie wyborców, o tym jak oddać ważny głos i o tym, jakie prawa mają wyborcy niepełnosprawni.

Wiele z tych informacji już teraz przyda się tym z Państwa, którzy chcą kandydować lub głosować w wyborach uzupełniających lub przedterminowych do jednostek samorządu terytorialnego – takie wybory co niedziela odbywają się w różnych miejscach w Polsce.

Na www.wybieramwybory.pl poświęcamy najwięcej miejsca wyborom samorządowym, bo zgodnie z kalendarzem wyborczym odbędą się one w naszym kraju jako pierwsze. Z czasem portal będzie uzupełniany o informacje na temat wyborów parlamentarnych, do Parlamentu Europejskiego i wyborów prezydenckich.

Portal edukacyjny Wybieram wybory to także ciekawostki wyborcze z krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz test z wiedzy wyborczej opracowany na podstawie pytań, na jakie odpowiadali uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym pod tym samym tytułem. Zapraszamy!

www.wybieramwybory.pl
Wybory samorządowe: od głosowania do wyników wyborów - zobacz filmy i dowiedz się więcej!
ZOBACZ POZOSTAŁE
  • Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.
  • Lorem ipsum dolor sit amet enim.
  • Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac.
  • Phasellus fermentum in, dolor. Pellentesque facilisis. Nulla imperdiet sit amet magna.
Rejestr zmian
  • Data utworzenia07-09-2017 10:52
    Wprowadził:Renata Dzik
  • Data modyfikacji07-09-2017 11:50
    Wprowadził:Renata Dzik